Näitan kõiki 11 tulemust

Soojuskiirgur

Soojuskiirgur muudab jahedad suveõhtud soojaks ja hubaseks, tänu millele saab pikemalt õues õhtuid nautida ka jahedamatel ilmadel. Eestis on ilmad heitlikud ning ka suvised õhtud on  jahedad, rääkimata talvest – seega on gaasisoojendid ja soojuskiirgurid tänuväärt lisa, mida oma ürituse tarbeks rentida, et kindlustada oma seltskonnale mõnus soe õhtu.

Infrapunakiirgur

Elektrilised soojendid vajavad töötamieks elektritoidet, seetõttu on vaja läheduses olevat pistikupesa või pikendusjuhet. Elektriliste soojendite kulud sõltuvad vastavalt enda elektritarbimisele.

Infrapuna soojuskiirgur pakub kaasaegsemat lahendust ning tänu infrapunale kasutab see energiat palju tõhusamalt kui tavaline elektriline soojendi. Samuti on infrapuna soojuskiirguri kasutamine on paindlikum kuna need ei vaja tulekindlat pinda. Lisaks sellele saab paljusid infrapuna soojuskiirgureid paigaldada ka seinale, lakke või varikatuse alla ning kiirgusnurka saab reguleerida.

Gaasisoojendi

Kui soovid soojuskiirgurit vaid aeg-ajalt kasutada, näiteks aiapidudel, siis sobib hästi ka gaasiga töötav soojuskiirgur. Gaasisoojendi on küttekeha, mida kasutatakse kas siseruumi või õueala kütmiseks. Gaasisoojendid on ideaalsed kohtadesse, kus puudub lokaalne küte või võimalus kasutada elektriseadeldisi. Võrreldes tavaliste soojapuhuritega gaasisoojendi soojendab õhku kiiremini, sest gaasileek on kohe peale selle süütamist kuum. Jätke hüvasti pikendusjuhtmete ja ülekoormatud pistikupesadega – gaasisoojendi põleb ilusa leegiga ja ei vaja elektritoidet. Lisaks soojendamisele loob see ka mõnusa hubase atmosfääri ning soojendit on kena vaadata.

Mida pidada gaasisoojendi valikul silmas?

Alustuseks tuleks mõelda kus ja milleks gaasisoojendit kasutama hakatakse – gaasisoojendid sobivad hästi kohtadesse, kus pole võimalik elektriseadeldiste ega lokaalse küttega soojust tekitada. Eriti headeks abimeesteks osutuvad nad külmas kliimas.

Soojendi valmisel on oluline tähelepanu pöörata energia tarbimisele – mida suuremat ala on vaja soojustada, seda suurema võimsusega seade tuleb soetada. Samuti tuleb jälgida millise gaasiga soojendi töötab – sellest sõltub lõplik kulu.

Soojendi suurus ja kaal – tubastes tingimustes paikse küttekehana kasutades, oleks hea, kui soojendi võtaks nii vähe ruumi kui võimalik.

NB! Tubaseks kasutamiseks sobib vaid ventilatsiooniga seade, sest puhurid väljutavad töö käigus õhku vingugaasi.

Matkale ja telkima minnes oleks jällegi vaja, et soojendi oleks võimalikult kompaktne ja kerge, et jõuaks seda kaasas tassida.

Kus kasutada gaasisoojendeid?

Gaasisoojendid on soodne ja efektiivne viis soojendamaks erinevaid telke – peotelgid, moodultelgid, easy-upid ja lisaks sooja andmisele on need ka suurepärased dekoratsiooni elemendid. Samuti on need suurepärased soojusallikad jahedatel sügisõhtutel  koju terassile.

Soojuskiirgureid saab rentida SIIT